poniższy artykuł pochodzi z zine'a "Free Stage", w którego pierwszym numerze (z maja 1990 r.) znalazł się ten archiwalny materiał z Puław /autorem był Kurzy z SW Trafo/ o Siekierze.

zob. skan całego artykułu (148kb) Powstali na samym początku lat osiemdziesiątych. Grali w składzie: gitara - DZWON, vocal - BUDZY, drums - BORYS, bass - SEX. W tym składzie zagrali tylko jeden koncert. Było to w Puławach, był to pierwszy punkowy koncert w tym mieście. I było naprawdę ostro - jak pamiętam kapela wykonywała numery The Exploited. Po pewnym czasie od grupy odchodzi BORYS, który woli poświęcić się studiom, odchodzi również basista, który idzie na siedem lat do więzienia za popełnienie morderstwa.

Po tym wszystkim ustala się skład, w którym tzw. "stara SIEKIERA" gra już do końca. Są to: DZWON - gitara, MALINA - bass, KOBEN - gary, BUDZY - vocal.

W tym czasie ich próby odbywają się w piwnicy KMPiK-u. I tam często z odległych stron zjeżdżają się "fani". W roku 1984 jadą do Jarocina, gdzie zostają jednym z laureatów tego festiwalu. Po tym występie otwierają wrocławską imprezę "Rock na wyspie", gdzie dają naprawdę ostrego kopa. Później SIEKIERA parokrotnie występuje w Warszawie.

Na jednym z koncertów występuje z amerykańską kapelą YOUTH BRIGADE. Następny koncert miał odbyć się w Puławach. Niestety już na miejscu dowiedziałem się, że kapela rozpadła się przed samym występem...

Jak potoczyły się losy dalej wszyscy chyba wiedzą.

artykuł przesłany przez Mariusza Pieszyńskiego, wydawcę zine'a (ogromne dzięki!)

powrót na górę strony
powrót do artykułów prasowych